Mokrá štafeta

22. 03. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

Dne 21.3.2023 se uskutečnil již 15.ročník tradičního plaveckého závodu "Mokrá štafeta na 1000m". Tyto závody jsou uspořádány pro žáky základních i středních škol Hranic a okolí. Zde mohli žáci poměřit síly nejen v týmové štafetě, ale i v závodu jednotlivců. Povolen byl libovolný plavecký způsob, nesměly se ovšem styly střídat.

Ve štafetě na 1000m plave každý závodník 50m. Letos se sešlo mnoho výborných plavců, kteří předvedli velmi pěkné výkony. Tým štafety tvořilo 20 závodníků - 4 žáci prvního stupně a 16 žáků druhého stupně. Každý tým musel obsahovat minimálně 4 dívky. Účastnici štafety ZŠ Šromovoto začínali plavbu šipkou a všichni vybírali nejrychlejší plavecký styl - kraul. Dali tak soupeřům jen malou šanci na výhru a sami přebrali vítězný pohár. Gratulujeme k vítězství!

V závodu jednotlivců si také nevedli vůbec špatně. Obsadili každou kategorii. V nejmladší kategorii dívek byla na 3.místě Lucie Stojanová. V kategorii mladších chlapců byl na 2.místě Jakub Stojan. V kategorii starších dívek vybojovala Tereza Sommerová 2.místo a zlatou medaili dostal na krk v kategorii starších chlapců Miroslav Hornik.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy!